Kdo jsme?

7+2 pohledů

Nejdůležitější je pro nás naše přátelství, potom až tento náš společný projekt, který začal jako blog a postupně vyrostl až do podoby současného webu. Co zde vlastně najdete a v čem je náš web jiný? Moc dobře víme, že umění je vždy subjektivní, každý na něj máme svůj specifický pohled. Pokud si někde přečtete odbornou recenzi divadelního představení, je vám předložen pouze jediný názor, který navíc nemusí být vždy zrovna lichotivý. Jenže za každým divadelním kusem stojí obrovský kus práce a je škoda ho zatratit kvůli nějaké maličkosti.

U nás tak máte možnost přečíst si hodnocení přímo od „obyčejných“ diváků, tedy neodborníků, ovšem nadšenců. Většinou se nám navíc sejde vícero různých pohledů na jedno muzikálové dílo, a tak si je můžete vzájemně porovnat a sami si udělat obrázek, jestli vám dané dílo vlastně stojí za vidění a co od něj můžete očekávat. Případně vás alespoň pobavíme svými (snad) zajímavými postřehy a můžete porovnat, jak moc se naše zážitky z divadla liší od těch vašich. Kromě toho u nás najdete i rozhovory s umělci – a ať už se jedná o známé herce či někoho, kdo pracuje spíše „za oponou“, vždy jim otázky pokládáme zase jen my, zvídaví fanoušci. A sem tam přihodíme i nějakou tu tematickou soutěž pro občasné zpestření.

Maskoti Statečných

Možná jste si všimli, že v našich příspěvcích na sociálních sítích občas řádí tito roztomilí maskoti v podobě kůzlátek. Co má koza společného s divadlem a jak jsme k nim přišli? Vše to začalo muzikálem Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, v němž Josefovi bratři v jeden moment svádějí jeho údajnou smrt na divoké kůzle. Nám to tedy napoprvé připadalo dost absurdní a stal se z toho takový náš interní vtípek o krvelačném kůzleti 😃.

Časem jsme dostali pro štěstí i tyto maňásky, které pro nás vytvořili v Creative Art Toys. Naštěstí tato kůzlátka neprahnou po krvi, ale jen po kultuře. Milují divadlo, jsou slušně vychovaná a při představení nemečí 😃.

Moc děkujeme Creative Art Toys! A díky i vám všem, kdo nás čtete. Vítejte u nás! Budeme rádi za jakoukoliv slušně vyjádřenou odezvu a vaše názory.

Děkujeme moc!

7 statečných

Annie

Přestože se profesně pohybuji v divadlu velmi vzdáleném světě účtů a čísel, žiji muzikály už více než dvacet let a stále mě neomrzely. Přivedly mě na myšlenku postupně za nimi vycestovat. Nejprve jenom mimo Prahu a později, s podporou 7 statečných, i za naše hranice. Kromě divadelních zážitků mi tedy přinášejí i nové zkušenosti a poznatky i mimo divadlo.

Coffeerun

Když zrovna nesedím v divadle nebo na koncertě, můžete mě potkat s teniskami na nohou a sluchátky v uších, jak běžím kolem jedné ze čtyř plzeňských řek, frčím někam na kole, či právě spěchám podpořit své dvě ratolesti v jejich zálibách. Zkrátka jedu na plný plyn. Rodina, divadlo, sport a knížky…. A protože mi moje profese umožňuje mít delší dovolenou, mám velkorysý prostor i pro moji další vášeň, kterou je cestování, a to hlavně na vrcholky hor. Zkrátka můj život je plný barev a zážitků. 😊

Džejňulka

Miluju pejsky (hlavně toho svého) a mou Achillovou patou je nezdravé jídlo. Odmalička jsem toužila se stát spisovatelkou a dnes se sice psaním živím, ale příběhy za mě vymýšlí sám život. V divadle nacházím nejen inspiraci pro vlastní tvorbu a také energii a duševní vzpruhu. Recenze jsem nikdy dělat nechtěla, ale díky 7 statečným jsem se už trochu naučila se za své názory nestydět. Nepíšu odborně, ale ze srdce.

Eric

Jsem věčně mladý dobrodruh, který málokdy tráví volný čas doma. Ráda cestuji za hranice všedních dnů, kam se vypravuji většinou spontánně, bez předchozích plánů, avšak s velkým nadšením. Hudba a divadlo patří u mě k těm hobby, s nimiž jsem se úplně sžila, a které zabírají v mém mobilu i srdci nejvíc místa.

George

Cestovatel tělem i duší. Mým cílem je poznávat vše nové. Snažím se vidět ve všem jen to dobré a nesnáším lež. Rád dělám radost ostatním, jsem pro každou špatnost, ale zároveň miluji kopec srandy. Jo, to jsem jáááááááá.

Little Lotte

Som jediný „zahraničný korešpondent“ v partii, ale v Prahe som už pomaly ako doma. Mojou prácou je profesionálne kibicovať ľuďom do gramatiky a štylistiky a ak ma práve nenájdete v divadle, tak pravdepodobne práve stojím niekde pri rúre a pečiem :-).

Nikča

Já jsem Nikča, benjamínek naší party. Kromě divadla patří k mým zálibám spánek, dobré (čti nezdravé) jídlo a škádlení ostatních Statečných mým unikátním slovníkem. Pokud si zrovna nehraji na vzornou studentku, ráda trávím čas se svými přáteli a snažím se si každou chvíli užívat, protože… Žijeme jen jednou.

Marťa

Divadlo je moje krevní skupina. Ať už jde o alternu, činohru nebo muzikály, či mám možnost představení trávit i jinak než jako divák, téměř vždy se dostaví pocit, že „tady jsem správně“. 😊 Ačkoli sdílíme tutéž muzikály milující cestu, moje putování se Statečnými netrvá dlouho. O to víc si společné cestování a sdílení divadelních zážitků užívám. A doufám, že vy s námi. 😊

Eponine

Ač nemám žádný umělecký talent, tak cítím, že divadlo ke mně tak nějak patří. A kdyby nebylo divadla, musela bych si ho snad vymyslet. Naštěstí ho vymyslel už někdo šikovnější, dávno přede mnou.